4. jaanuarist on kolmel nädalal TÜ raamatukogu esmaspäevast neljapäevani avatud tavapärasest kolm tundi kauem, kella 9 hommikul kella üheni pärast südaööd. Esimest korda laieneb ööraamatukogu 4.-7. jaanuarini ka Eesti maaülikooli raamatukogusse, kus ruumid on õppimiseks avatud kell 9-23. Traditsiooniliselt oodatakse lapsi TÜ raamatukogus lastetuppa Nimmik-Nummik.
Tartu ülikooli raamatukogus on tudengite kasutuses kõik valdkonnasaalide avakogud, rühmatööruumid, kojulaenutus, arvutitöökohad, 2. korruse suur saal ja mõnus õpikeskkond.
Tudengitel on erakordne võimalus valmistuda eksamiks koos spetsiaalselt välja õpetatud lugemiskoertega. Õppimine koos ülisõbraliku lugemiskoeraga toimub teisipäeviti ja neljapäeviti 2. korrusel rühmatööruumis Karja kell 18–20.
Ööraamatukogu korraldatakse koostöös TÜ üliõpilasesindusega. Sel ajal kui raamatukogu tagab tudengitele „vaimset toitu“, hoolitseb TÜÜE üliõpilaste kehakinnituse eest öistel tundidel, pakkudes raamatukogu fuajees kohvi ja puuvilju.
Iga päev on kohal erinevad tudengiorganisatsioonid, kes korraldavad mitmekülgselt arendavaid tegevusi. Kõik tegevused on valitud nii, et need toetaksid tudengeid eksamiperioodil – oleksid õpetlikud ning aitaksid leida motivatsiooni.
Taas on kogu ööraamatukogu ajal avatud ka lastetuba Nimmik-Nummik 2. korrusel ruumis 186, kuhu lapsevanemad saavad tulla õppima koos lapsega. Esmaspäevast neljapäevani kell 17–20 hoolitsevad laste eest TÜ raamatukogu töötajad ning TÜÜE liikmed.
Lastetoas saavad pisipõnnid ronida, sõita autoga, liugu lasta, kodu- jm rollimänge mängida, puslesid kokku panna, joonistada, lugeda ja muinasjutte kuulata. Lastetuppa on toodud arendavaid ja lõbusaid mänguasju ning raamatuid.
Laste soovitatav vanus on 2-7-eluaastat. Lastetoa teenus on tasuta.
Rohkem infot leiab ürituse Facebookist.
Lisainfo: Olga Einasto, TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja, tel: 737 5774, e-post: olga [dot] einasto [ät] ut [dot] ee.