26. ja 27. aprillil peetakse Tartus konverents, mida võiks kutsuda sotsiaalteadlaste laulupeoks – Eesti sotsiaalteaduste aastakonverents. Üritusel keskendutakse Eesti tulevikule ja teemade ring on väga lai.
Eesti sotsiaalteadlased ja külalised välismaalt kogunevad sel reedel ja laupäeval Tartusse, et rääkida Eesti tulevikukeskkondadest. „Tulevik on inimesi alati huvitanud ja nii on ka teadlased pööranud sel korral pilgu sinna,“ ütles konverentsi peakorraldaja, Tartu Ülikooli sotsioloogiateadur Mai Beilmann.
Kuna keskkondi on mitut liiki – veebis, füüsilised, ühiskondlikud jne –, on ka ettekanded väga erinevatel teemadel alates veganlusest, hargmaisusest ja ajakirjanduspraktikatest kuni noorte kaasatuseni. „Selleaastase konverentsi suurim tugevus on kindlasti teemade mitmekesisus. Tõotab tulla väga põnev konverents,“ sõnas Beilmann.
Aastakonverents on üks aasta tippsündmusi, kus eri valdkondade sotsiaalteadlased saavad tutvuda üksteise tööga. „Erinevate teadlase kokkutoomine annab võimaluse koostöö kujunemiseks. Näiteks võivad teineteist leida sarnase teemaga eri nurga alt tegelevad psühholoogid ja haridusteadlased,“ tõi Beilmann näite.
Konverentsi peaesinejad on Wändi Bruine de Bruin Leedsi Ülikoolist, Petr Jehlicka The Open Universityst (mõlemad Ühendkuningriigist) ja Helen Sooväli-Sepping Tallinna Ülikoolist.
Bruine de Bruin keskendub oma uurimistöös teguritele, millest lähtudes teevad inimesed otsuseid, ning Jehlicka uurib Ida-Euroopa keskkonnakaitseliikumisi ja keskkonnakaitse euroopastumist. Sooväli-Seppingu huvi keskmes on eelkõige kultuurigeograafia ning linna- ja keskkonnauuringud. Ühtlasi on ta Eesti inimarengu aruande 2018/2019 peatoimetaja.
Konverentsi ajakava ja teemadega saab tutvuda siin.
Lisateave: Mai Beilmann, TÜ sotsioloogia teadur, 737 6156, mai.beilmann [ät] ut.ee