Quantcast
Channel: Tartu Ülikool
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1273

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna võistkond tunnistati Rahvusvahelise Kriminaalkohtu võistlusel kahes kategoorias parimaks

$
0
0
ICCMCC 2019/2020 võiduka võistkonna liikmed (vasakult) Rando Mändar, Anna Leena Neering, Nicole Fraccaroli, Gloria Kõgel ja Leila Katšajeva. Foto: Peeter Paaver

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtu võistlusel (International Criminal Court Moot Court Competition, ICCMCC) autasustati Tartu Ülikooli õigusteaduskonna viieliikmelist võistkonda kolmes kategoorias, millest kahes tunnistati see parimaks. Võistlusel osales sel aastal 71 võistkonda 50 riigist üle maailma ja Tartu Ülikooli esindajad olid sellel neljandat aastat.

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohus on rahvusvahelise kriminaalkohtu istungi vormis võistlus, mida korraldab Leideni Ülikooli Grotiuse rahvusvahelise õiguse õpingute keskus. Võistlus koosneb tavaliselt kahest osast: kirjalikust ja suulisest voorust, mis toimuvad Hollandis Haagis. Igal võistkonnal tuleb koostada kolme kohtupoole memorandum (süüdistus, kaitse ja asjaosaline riik) ning suulises voorus ka iga rolli esindada.

Tartu Ülikooli esindas viieliikmeline võistkond, kuhu kuulusid Rando Mändar (IT-õiguse magistriõppe 2020. aasta lõpetaja), Nicole Fraccaroli (rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriõppe 2020. aasta lõpetaja), Gloria Kõgel (õigusteaduse magistriõppe esimese aasta üliõpilane), Anna Leena Neering (õigusteaduse bakalaureuseõppe 2020. aasta lõpetaja) ja Leila Katšajeva (õigusteaduse bakalaureuseõppe 2020. aasta lõpetaja).

COVID-19 pandeemia tõttu ei toimunud sel aastal suulist vooru ja lõplikud tulemused saadi kirjalike memorandumite põhjal. Memorandumeid hindas rahvusvaheline komisjon, kes tunnistas Tartu Ülikooli võistkonna parimaks kahes kategoorias:

  • parim süüdistuse memorandum üldarvestuses;
  • parim memorandum Euroopa piirkonnas.

Lisaks valiti Tartu Ülikooli võistkond Rahvusvahelise Advokaatide Assotsiatsiooni erikategoorias teise koha vääriliseks.

„Võistlusel innustas meid kõiki osalema see, et jagame rahvusvahelise kriminaalõiguse eesmärke ja põhimõtteid. Muidugi pakub selline võitlus ka suurepärast kogemust!“ sõnasid TÜ rahvusvahelise kriminaalkohtu harjutuskohtu võistkonnaliikmed. „Edule aitas kaasa võistkonnaliikmete pädevus erinevates rahvusvahelise õiguse valdkondades ja ühine töötahe. Abiks oli kaaslaste huumorimeel, mis tegi iga tööpäeva positiivseks,“ lisasid nad.

Sel aastal oli kaasuse keskmes küsimus, milline on sotsiaalmeediaplatvormi omaniku vastutus platvormi kaudu genotsiidi õhutamisel ning Rahvusvahelise Kriminaalkohtu jurisdiktsioon küberruumis toime pandud kuritegude korral.

Tartu Ülikooli õigusteaduskond soovib tänada toetajad, kes on olnud üliõpilaste püüdlustele järjepidevalt nii nõu kui ka jõuga toeks: Advokaadibüroo RASK, TGS Baltic, Ellex Raidla Advokaadibüroo, Advokaadibüroo Derling Primus, Eesti Advokatuur, Kaitseministeerium ja Riigiprokuratuur. Samuti tänab õigusteaduskond Aleksandr Popovi ja Olavi Jänest, kes on igal aastal osalenud Eesti esindajana rahvusvahelises hindamiskomisjonis.

Võistkonna juhendajad on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõud Andres Parmas ja doktorant Liina Lumiste.

Vt ka Tartu Ülikooli rahvusvahelise kriminaalkohtu harjutuskohtu võistkonna Facebooki-lehte.

Lisateave:
Andres Parmas, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse assistent, andres.parmas [ät] ut.ee
Liina Lumiste, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktorant, liina.hirv [ät] gmail.com


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1273