Tartu Ülikooli õigusteaduskond korraldab maikuus veebiseminari „Kas Eesti elanike ja kohtunike suhtumine soolisesse vägivalda on stereotüüpideta või stereotüüpne?“.
Koolitus on mõeldud eelkõige prokuröridele, advokaatidele ning Politsei- ja Piirivalveameti töötajatele, kuid oodatud on kõik huvilised, kes soovivad selles õigusvaldkonnas oma teadmisi täiendada.
Veebiseminaril tutvustatakse lähisuhtevägivalla kohta tehtud uuringute tulemusi ning käsitletakse uute arusaamade tähtsust olukorras, kus ka Eestis asendub normikeskne mõtlemine avatud ja süsteemse arusaamisega lähisuhtevägivallast. Lisaks on vaatluse all tulemusliku soostereotüüpideta õiguskaitsesüsteemi kujundamise eesmärk.
„Lähisuhtevägivalla käsitlemisel on kujunemas täiesti uus paradigma. Ühelt poolt taunitakse selles kitsast normikeskset lähenemist, mis lähtub peamiselt õigussüsteemi enda vajadustest ja on sageli ohvrite suhtes osavõtmatu ning tõrjuv. Teiselt poolt on tõsise kriitika alla sattunud nõrk õigusbaas, mis ei võimalda avada lähisuhtevägivalla kui väga keerulise ja mitmetahulise sotsiaalse nähtuse olemust ja spetsiifikat,“ rääkis õigusteaduskonna võrdleva õigusteaduse lektor Silvia Kaugia. „Uue paradigma abil loodetakse ohvreid julgustada paremale koostööle õiguskaitseorganitega, et tuua päevavalgele rohkem juhtumeid ning ennetada ja peatada lähisuhtevägivalla levimist,“ lisas ta.
Koolitusel osalenu
- on kursis tänapäevaste suundumustega lähisuhtevägivalla õiguslikul käsitlemisel;
- oskab lähisuhtevägivalla juhtumite lahendamisel juriidilise aspekti kõrval hõlmata ka muid aspekte;
- oskab lähisuhtevägivalla juhtumitele süsteemsemalt lahendusi leida.
Koolitus toimub 4. mail kella 10.00–13.30 BigBlueButtoni keskkonnas.
Koolitajad on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna võrdleva õigusteaduse lektor Silvia Kaugia ja emeriitprofessor Raul Narits.
Koolituse hind on 72 eurot (sh käibemaks). Koolitusel osalemise tasu tuleb maksta arve alusel pärast registreerumist. Arve väljastatakse registreerimisel antud andmete alusel.
Koolituse lõpetajatele antakse asjakohane tõend.
Koolitusele saab registreeruda 3. maini. Registreerunutele saadetakse osalemiseks veebilink.
Lisateave: Aive Suik, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna konverentsikorralduse ja välissuhtluse spetsialist, 737 5386, aive.suik [ät] ut.ee