Quantcast
Channel: Tartu Ülikool
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1273

Tartu Ülikooli koroonateave

$
0
0

Viimati uuendatud 1. oktoobril

Koroonaviiruse levik nii Eestis kui ka mujal maailmas jätkub ja selle vältimiseks on parim viis vaktsineerimine ja  iga inimese vastutustundlik käitumine. Selleks, et hoida uuel õppeaastal töö- ja õpikeskkonda võimalikult tavapärasena, kehtib üldine reegel, et ülikooli hoonetes viibivad töötajad ja üliõpilased on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud või kannavad maski.

Ülikooli soovitusi ja suuniseid teemade kaupa saad lugeda allpool.

Vaktsineerimine 
Korduma kippuvad küsimused
Õppekorraldus 
Töökorraldus 
Avalike ürituste korraldamine 
Reisimine 
Võimalik nakatumine
Teadlaste vastused koroonaküsimustele

 

Vaktsineerimine

  • Tervise kaitsmiseks ja lähiõppe säilitamiseks seame eesmärgi, et oktoobri lõpuks on 90% kogu ülikooliperest vaktsineeritud.
  • Siit leiad kohad, kus saad registreerimata vaktsineerida, ning apteegid ja vaktsineerimiskeskused, kuhu saad minna vaktsineerima eelnevalt registreerudes.
  • Kõik välistöötajad ja üliõpilased saavad end samuti vaktsineerida. Vaktsineerimiseks ei pea olema tervisekindlustust ning vaktsineerimine on tasuta. Vaktsineerimise aja saab broneerida telefonil 1247, digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee, samuti helistades kohalikku haiglasse või eraraviasutuse registratuuri. 
  • Euroopa Liidu digitaalset Covid immuniseerimise tõendit saab vaadata, printida ja salvestada patsiendiportaalis www.digilugu.ee Covid tõendite kataloogis. Patsiendiportaali sisse logimiseks on vajalik ID kaart, mobiil ID või SMART ID.
  • Eestlased ja Eesti isikukoodi omavad välismaalased, kellel ei ole võimalik endale ise patsiendiportaalis (digilugu.ee) luua Covid tõendeid, saavad tõendi saamiseks pöörduda Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktidesseüle Eesti. Sotsiaalkindlustusametisse pöörduvatel välismaalastel peab tõendi loomiseks olema Eesti isikukood ja isikut tõendav dokument. Kõik tõendi soovijad saavad juba eelnevalt täita avalduse ja selle välja printida. Teenus on kõigile tasuta.

Lisateave vaktsineerimise kohta eesti keeles
https://vaktsineeri.ee/
https://kkk.kriis.ee/et/kkk/covid-19-vaktsineerimine/vaktsineerimine-eestis

Lisateave vaktsineerimise kohta inglise keeles 
https://vaktsineeri.ee/en/
https://kkk.kriis.ee/en/faq/covid-19-vaccination/vaccination-in-estonia

Korduma kippuvad küsimused

Siia on koondatud korduma kippuvad küsimused koroonaviirusega seotud tahkude kohta käesoleva akadeemilise aasta õppe- ja töökorralduses. Küsimustele vastab akadeemiline sekretär Tõnis Karki.

Õppekorraldus

  • Päevakohane!  Loe lähemalt, kuidas algab õppetöö 2021. aasta sügisel.
  • Õppeaasta algab lähiõppega ja teeme kõik mis võimalik, et silmast silma õpe jätkuks. Saja ja enama osalejaga loenguid soovitame võimalusel korraldada veebi teel, samuti väiksemates rühmades õpet, kui see on sisuliselt mõistlik ja auditooriumis pole võimalik tagada hajutatust. Õppejõul ei ole kohustust pakkuda hübriidõppe võimalust.
  • Ligipääs õppetööle on kõigile tagatud, aga üliõpilased, kes on vaktsineerimata või ei soovi enda terviseandmeid õppejõule avaldada, peavad ülikooli hoonetes õppetöö ajal kandma maski. Õppejõul on õigus küsida maskita üliõpilastelt nakkusohutuse tõendit.
  • Vaktsineerimine tagab osalemise lähiõppes. See tähendab, et vaktsineeritud ja viirushaiguse tunnusteta üliõpilane, kes on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga, ei pea jääma isolatsiooni ega seega ka õppetööst eemale. Vaktsineerimata või haigestunud ja isolatsioonireeglite tõttu õppetööst eemal olevale üliõpilasele ei pea ülikool tagama veebiõppe võimalust.
  • Kõigist muudatustest teavitatakse üliõpilasi kohe ja muudatused on nähtavad ÕIS-is.
  • Kolmandate riikide välisüliõpilased ja -õppejõud peavad Eestisse saabudes esitama negatiivse koroonatesti. Loe lähemalt ülikooli välisveebist.
  • Kuniks eesmärki, et 90% ülikooliperest on vakstsineeritud, pole saavutatud, tuleb õppehoonete üldkasutatavates ruumides (koridoris, fuajees jm) ja rahvarohketel koosviibimistel kanda maski.

Kui sul on küsimusi õppetöö korralduse kohta, palun esita need siin.

Töökorraldus

  • Juhid ja töötajad leiavad koostöös lahendused, milles arvestatakse nii ülikooli kui ka töötaja huve ning tagatakse kõigile turvaline töökeskkond.
  • Kuniks eesmärki, et 90% ülikooliperest on vakstsineeritud, pole saavutatud, tuleb õppehoonete üldkasutatavates ruumides (koridoris, fuajees jm) ja rahvarohketel koosviibimistel kanda maski.
  • Eelistada tuleks paberivaba asjaajamist ja edastada dokumendid elektrooniliste kanalite kaudu.
  • Kolmandate riikide välisüliõpilased ja -õppejõud peavad Eestisse saabudes esitama negatiivse koroonatesti. Loe lähemalt ülikooli välisveebist.
  • Täpsemaid juhiseid töö korraldamiseks koroonaviiruse leviku tingimustes saab lugeda ülikooli siseveebist.


 

Avalike ürituste korraldamine

Palume jälgida riiklikke juhiseid avalike ürituste korraldamiseks.
 

Reisimine

  • Kui olete käinud reisil, jälgige kindlasti Välisministeeriumi kodulehel olevat teavet riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele. Kuna epidemioloogiline olukord muutub, tasub välisreisi planeerides arvestada võimalusega, et Eestisse tagasi jõudes tuleb järgida liikumispiiranguid.
  • Kolmandate riikide välisüliõpilased ja -õppejõud peavad Eestisse saabudes esitama negatiivse koroonatesti. Loe lähemalt ülikooli välisveebist.


Võimalik nakatumine

  • Nakatumiskahtluse korral tuleb helistada nõu saamiseks oma perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220.
  • Testitulemusi oodates või positiivse testivastuse korral tuleb nakkushaiguse edasise leviku tõkestamiseks püsida kodus.
  • Teave koroonasse nakatumise kohta kuulub eriliigiliste isikuandmete hulka, mida ei ole lubatud edastada, kui nakatunu sellega ei nõustu. Julgustame töötajaid ja üliõpilasi siiski ülikoolile teada andma, kui nad osutuvad viirusekandjaks ja neil on olnud kontakte ülikooli töötajate või üliõpilastega. Teabe kiire jagamine aitab meil tõkestada ülikoolis võimalikku viiruse levikut. Kui koroonasse nakatub või lähikontaktseks osutub töötaja, soovitame tal teavitada oma vahetut töökorraldajat. Kui koroonasse nakatub või lähikontaktseks osutub üliõpilane, soovitame tal teavitada oma õppekorraldusspetsialisti.
     

Kontaktid

Tõnis Karki, Tartu Ülikooli akadeemiline sekretär, Terviseameti Tartu Ülikooli kontaktisik, 529 7917, tonis.karki [ät] ut.ee 
Viivika Eljand-Kärp, Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht, 5354 0689, viivika.eljand-karp [ät] ut.ee

Riiklik koroonaviiruse infotelefon 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247)

Riiklik koroonateabe veebileht www.kriis.ee
Terviseameti veebileht www.terviseamet.ee 
 

 

Teema: 

Viewing all articles
Browse latest Browse all 1273